Олександра Сиротенко: «Ніхто не чекав винагороди чи подяк, але у відповідь отримали цінніше за будь-що… дитячі посмішки»

Олександра Сиротенко: «Ніхто не чекав винагороди чи подяк, але у відповідь отримали цінніше за будь-що… дитячі посмішки»

Понад 70 подарунків, які зібрала українська громада в одному із містечок Америки, знайшли своїх власників у Полтаві.

Ще із 90-х років громада Рочестеру (США) долучалася до різних соціальних проектів свого міста-сусіда Ірондеквойту (США), які спрямовувалися на Полтаву: від благодійних акцій для дітей, закупівлі обладнання для лікарень, збору гуманітарної допомоги і до просвітницьких програм міжнародних обмінів…

Із початком війни на Донбасі наші земляки в Рочестері розгорнули масштабну кампанію з підтримки України. Це партнерство переросло у велику та неоціненну дружбу. Нині на особистих знайомствах і довірі будується співпраця американських організацій «ROC Maidan», «Ukrainian Federal Credit Union» із полтавською «Командою небайдужих». А подібна взаємодія стала можливою завдяки програмі «Відкритий світ».

Під час Різдвяно-новорічних свят громада в США оголосили збір подарунків для української дітлашні, щоб поділитися радістю. Усі речі американські благодійники дбайливо спакували в три великих ящики і передали до Полтави. Щасливими власниками новинок із-за океану стали дітки з багатодітних сімей учасників бойових дій на Сході, діти полеглих захисників, дітвора з малозабезпечених родин, вихованці-переселенці школи корисного дозвілля «Вулик» і гурток дітлашні із особливостями розвитку. А серед подарунків – інтерактивні ігри, настільні «розважалки», м’які іграшки, м’ячі, ляльки, динозаври, машинки, пазли та багато цікавого. Додатково волонтери «Команди небайдужих» придбали декілька примірників розмальовок-антистрес за зібрані кошти в «Будиночку Святого Миколая».

«Від масштабів та кількості подарунків відразу забракло слів. Потім розгубленість змінилася величезною радістю. Сприйняла це як певний символізм: подарунки для полтавської малечі, то неабиякий вияв любові до молодого покоління українців, турбота про їхні емоції та побажання щасливого дитинства в ці часи змін. Завершивши розподіл всіх речей, отримавши фотозвіти, можемо прозвітувати за спільно зроблену добру справу. Зрозуміло, що ніхто не чекав винагород чи подяк, але у відповідь отримали цінніше за будь-що… дитячі посмішки.

Аби висловити свою вдячність людям, які в Америці ініціювали та реалізували акцію, закликаю українське підростаюче покоління самостійно будувати майбутнє нашої країни. Будувати його відповідальним, позитивним, справедливим. Хай множиться добро та можливість допомагати один одному, навіть за тисячі кілометрів. Щиросердно дякую організаціям «ROC Maidan» і «Ukrainian Federal Credit Union» – Олегові Лебедьку, Володимиру Павлюку, Тамарі Денисенко – за піклування про Полтаву», – наголосила Олександра Сиротенко, координатор ГО «Команда небайдужих».

(Visited 84 times, 1 visits today)

Напишіть відгук