Добігає до кінця цьогорічний план масштабних заходів ГО «Команда небайдужих» і вже є досягнення, які варто обговорити.
Допомога українським захисникам лишається одним із найвагоміших напрямків діяльності полтавських волонтерів. Нагадаємо, що за понад 3,5 роки силами небайдужих українців було зібрано 5 мільйонів 782 тисячі 365 гривень і 29 копійок. Із них 457 тисяч 504 гривні і 3 копійки (станом на 1 жовтня) акумулювали протягом 2017 року. Традиційно кошти благодійники надсилали на картку, жертвували у скриньки Свято-Успенського собору або кидали в скриньки під час благодійних ярмарків. Продовжуючи визначені пріоритети 2016, цьогоріч волонтери також зосереджуються більше на придбанні технічних засобів для фронту, ремонті автівок і лікуванні захисників. Без упину працюють підрозділи «Hand Made для Армії руками небайдужих полтавок», створюючи маскувальне спорядження, «Печеньок» і «Галушок по-полтавському», готуючи домашні смаколики хлопцям.
![](https://i1.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/08/20623290_1064701666994142_84513640_o.jpg?resize=640%2C871)
![](https://i1.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/05/18156914_1934416826788207_8919945878803989649_n.jpg?resize=640%2C853)
![](https://i1.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/03/17499080_1331708270253849_5376445003591409351_n.jpg?resize=640%2C480)
За підтримки міжнародного фонду «Відродження», активно розгорнув діяльність «Ветеранський центр соціально-психологічної адаптації учасників АТО і членів їхніх родин». Окрім традиційних консультаційних та юридичних послуг, у серпні з ініціативи закладу відбувся відпочинковий табір для сімей ветеранів, у вересні організовано екскурсію до Опішні, проведено риболовецький турнір і ряд заходів для емоційної підтримки учасників бойових дій.
![](https://i1.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/08/21106806_315138348895526_1693427213060366104_n.jpg?resize=640%2C427)
![](https://i1.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/10/22221797_1097164707081171_1765281712811279990_n.jpg?resize=640%2C427)
![](https://i1.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/09/21558650_1516403375117670_1825992300029223383_n.jpg?resize=640%2C960)
Понад 300 малюків оздоровилися влітку за цікавою та неординарною програмою у таборі «Джерело». Дітвору захисників України, учасників бойових дій на Сході, волонтери приймали безкоштовно. 12 дітей АТОвців стали учасниками проекту “Творча майстерня” у Туреччині.
![](https://i0.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/06/19424331_1372214006166582_2333040351315532082_n.jpg?resize=640%2C427)
![](https://i1.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/10/19424241_1401609043279951_4480439455451833689_n.jpg?resize=640%2C487)
«Будиночок Святого Миколая» продовжує свою соціальну місію для полтавців. Волонтери та полтавські митці наповнюють його хенд-мейд виробами, а гроші від реалізації витрачають на благодійність. За 9 місяців свого існування в будиночку вдалося зібрати понад 332 тисячі гривень. Частину із цих коштів направлено на закупівлю матеріалів для створення нових іграшок, решта повністю витрачена на благодійність. Уже придбано діатермокоагулятор, пульсоксиметр і відсмоктувач для дитячої лікарні на Леваді, розробляється проект створення дитячої кімнати для дітей учасників бойових дій на Сході України, дітвори із малозабезпечених родин; проведено відпочинковий табір для діток із особливостями психічного розвитку, окремо співфінансувався молодіжний проект «Майстерня відповідального українця».
![](https://i1.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2016/12/15622593_1204722976301893_8849217385018807724_n.jpg?resize=640%2C480)
![](https://i1.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/03/DSC_0028.jpg?resize=640%2C424)
![](https://i2.wp.com/pbn.org.ua/wp-content/uploads/2017/08/IMG_0849.jpg?resize=640%2C427)
14 жовтня на площі біля Свято-Успенського собору відбудеться традиційний ярмарок «Полтавського батальйону небайдужих», в рамках якого діятиме фестиваль «До Енея на гостину». За зібрані кошти волонтери планують придбати тренажери для дітей із особливими потребами.
Говорять, що в темні часи добре видно світлих людей, тому хочемо подякувати всім, хто несе світло, долучаючись до гарних справ для українського суспільства.