Полтавські волонтери вдруге зустрічали родини ветеранів у таборі відпочинку

Полтавські волонтери вдруге зустрічали родини ветеранів у таборі відпочинку

8 родин ветеранів російсько-української війни на Сході України 25-28 серпня відпочили в таборі «Джерело». Вдруге волонтери ГО «Команда небайдужих» підготували програму для  АТОвців, яка поєднує в собі різного роду розваги та емоційну підтримку.

Останні літні дні зібрали на Полтавщині ветеранів із різних куточків України. Гості з Кривого Рогу, Києва, Лохвиці, Миргорода, Полтави, Кременчука долучилися до програми активного відпочинку.

“Подібний минулорічний табір чітко показав, що родинам ветеранів необхідне спільне дозвілля. Дещо удосконаливши програму, були раді вітати 25 учасників.

Відсутність повноцінної державної психологічної адаптації для ветеранів і допомоги членам родин позначається на відносинах у сім’ях – агресія, нерозуміння, небажання спілкуватися, алкоголізація. Через декілька років ситуація може суттєво погіршитися. Необхідно напрацьовувати модель спільного родинного дозвілля із залученням емоційної підтримки, щоби допомагати долати непорозуміння та наслідки пережитого. Напрацьовуємо, шукаємо, спостерігаємо. Вдячна всім учасникам, фахівцям і благодійникам за цю можливість», – поділилася організатор табору, директор полтавського Ветеранського центру Олександра Сиротенко.

Кожен ранок у таборі розпочинався заняттями з йоги – учасники врівноважували дихання і прислухалися до власного тіла.

Усі тривоги та печалі відходять, коли батьки з дітьми насолоджуються моментом, сплітаючи браслети. Під час майстер-класу нитка до нитки родини творили красу, допомагали один одному, підтримували. Або, коли з професійним наставництвом опішнянських майстрів, шматок глини перетворювали у чудовий виріб.

Приємним спогадом залишаться посмішки дітей, які долали перешкоди на скеледромі, розважалися з невтомними лабрадорами та веселилися, граючись після купання в блакитному озері.

Водночас батьки мали нагоду на свіжому повітрі, посеред лісової природи, осмислити пережите на фронті.

«Про повернення з війни варто говорити в усіх сенсах. Не треба приховувати реакцію тіла на стрес, варто наново знайомитися з особистістю, яка повернулася з фронту, говорити про це зі своєю родиною, сприймаючи всі зміни, що сталися з вами і з сім’єю. Я ділюся власним досвідом, демонструючи вправи з бодинаміки, що для мене стали реальними рецептами подолання наслідків пережитого на Сході шоку», – зазначив АТОвець, представник волонтерської організації «Побратими» Олекса Коба.

Завершилися чотири відпочинкові дні приготуванням спільної каші та розмовами біля вогнища. Організатори вдячні родинам ветеранів за участь у проекті і сподіваються, що наступного року ресурсів для втілення всіх задумів буде ще більше.

Проект було реалізовано громадською організацією «Команда небайдужих» за підтримки програми «Громадські ініціативи нової України» Міжнародного фонду «Відродження».

(Visited 2 times, 1 visits today)

Напишіть відгук