Логістичний центр допомоги військовим

Логістичний центр допомоги військовим

Історія нинішньої громадської організації «Команда небайдужих» бере свій початок саме з підрозділу «Склад», що нині зветься «Логістичним центром». Перша діяльність у сфері допомоги українським захисникам на Сході – збір продуктів, речей і коштів у Свято-Успенському соборі.

sklad-u-sobori
Так виглядав склад продуктів у Свято-Успенському соборі 2014 року

2014 рік… Російські окупанти захопили Крим і прямують до материкової України. Під загрозою захоплення не тільки Донбас, а й Харківщина. Полтавщина, як майже прифронтова область, розгортає активну мобілізаційну кампанію. У цей час свої сили для допомоги армії та забезпечення українських бійців, які не мали ні засобів захисту, ні одягу, ні взуття, ні провізії, об’єднують Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, Наталія Гранчак, Наталія Святцева та Олександра Сиротенко. Активісти писали заклики до громади та повідомляли про потреби захисників у соцмережах. А в червні розпочали з гуманітарними вантажами поїздки на Схід. Тисячі кілометрів, знайомств і справ для утвердження України.

pershi-poyizdky
Перші завантаження гуманітарної допомоги і перші поїздки

pershi-poyizdky-lypen-2014
На початках складом займалися Наталія Гранчак і Олександра Сиротенко. Вони самостійно пакували та перебирали речі. Кількість роботи й обсяги допомоги постійно зростали. Згодом постійними помічниками стали вихованці студії «Разом», а координатором складу у 2014 році – Олена Звягольська. Восени до тяжкої праці долучився Микола Сиротенко. У період із листопаду 2015 по березень 2016 склад очолював Олександр Попков. Нині працює з військовослужбовцями, організовує надання їм адресної допомоги Наталія Ковальова. Склад працював і працює 7 днів на тиждень із ранку до вечора. Вихідними приймають заявки полтавці, які відгукуються на прохання чергувати у соборі.

sklad-sobor
Вихованці студії “Разом” стали першим гуртом, що долучилися до волонтерської праці

Упродовж двох років вдалося зібрати 4 мільйони 618 тисяч 747 гривень. Навколо осередку небайдужих об’єдналися сотні людей в Полтаві та за її межами – США, Канада, Іспанія, Великобританія, Німеччина (Берлін, Гамбург) та Росія. Тонни гуманітарної допомоги отримали захисники з “Донбасу”, “Азову”, “Дніпра-1”, “Золотих воріт”, “Полтави”, бійці з 25-ої, 28-ої, 30-ої, 43-ої, 57-ої, 58-ої, 72-ої, 79-ої, 92-ої, 95-ої, 128-ої бригади ЗСУ та багатьох інших бригад.

sklad
За два роки волонтери закупили та передали бійцям чимало

Окремий підрозділ «Логістичного центру» – команда водіїв під керівництвом Сергія Лукашова та Романа Людвіка. Ці чоловіки за кермом власних автівок із гуманітарними вантажами побували на всіх напрямках фронту. Одначе, вони також прораховують логістику найрізноманітніших вантажів по Полтаві і за ї межами. Волонтери цього напрямку займаються питаннями ремонту військової техніки, придбанням автомобілів для українських захисників.

При логістичному підрозділі помітне місце посідає медична служба. Ольга Стенько курує напрямок забезпечення різних військових підрозділів медикаментами.

Опікуються ПБНівці і проблемами внутрішньо переміщених осіб, людей, які живуть у прифронтових зонах. Для них волонтери збирають одяг і продукти.

babushka-shura
Бабуся Шура живе неподалік Донецького аеропорту. Полтавські волонтери під час поїздок на Схід привозять жінці їжу та ліки

Своїми досягненнями «Команда небайдужих» завдячує кожному милосердному, щирому, активному, співчутливому та дієвому серцю. Наближати перемогу щодня важко, але немає шляху назад, то ж об’єднуймося!

(Visited 93 times, 1 visits today)

Напишіть відгук